DOM si z MFF v Palm Springs odváža jednu z prestížnych cien!

Zpět

18.1.2012

Tlačová správa, 18. januára 2012

DOM si z MFF v Palm Springs odváža jednu z prestížnych cien!

Filmový debut slovenskej scenáristky a režisérky Zuzany Liovej Dom získal jedno z významných ocenení na Medzinárodnom filmovom festivale v Palm Springs (USA). Dom porota ohodnotila ako najlepší zahraničný titul, ktorý nie je uvedený v distribúcii Spojených štátov amerických.

Dom ziskal v roku 2007 na MFF v Cannes Cenu Krzysztofa Kieslowského v scenáristickej súťaži ScripTeast. V júni 2011 si z domáceho Art Film Festu odviezli ceny za najlepšie herecké výkony v hlavných postavách Miroslav Krobot a Judit Bárdos. Na MFF Anonimul v Rumunsku film získal cenu divákov a na MFF Karlove Vary bol vybraný do sekcie Variety – 10 European Directors To Watch. Teraz snímke na konto pribudlo aj prestížne ocenenie z festivalu v Palm Springs, ktoré získal slovenský / český film vôbec prvýkrát v histórii - ocenenie New Voices / New Visions. Táto cena je udeľovaná medzinárodným filmovým titulom, ktoré nie sú distribuované v USA.

Podľa poroty, ktorá pozostávala z výkonného riaditeľa Adopt Films Jeffa Lipskyho, spoluzakladateľa spoločnosti Outsider Films Paula Hudsona a spoluprezidenta spoločnosti The Weinstein Company/New Lable Toma Quinna, „posunuli réžia a výkony hercov film na novú úroveň, pričom motivácia a konanie postáv boli veľmi vierohodné a vznikol pôsobivý filmový príbeh o ceste dievčaťa k dospelosti“.

Film Dom mal premiéru v slovenských kinách 29. septembra 2011 a ešte stále je možné nájsť ho v programe artkín a filmových klubov.

Trailer filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=COMsxhJOt4M

Oficiálna stránka:
www.domfilm.sk

Mediálny servis: Ľubica Orechovská: tel: 0905/ 639 429, e-mail: lubica@kinematograf.sk

ocenění